Kort do gry w padla

Padel jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin rakietowych na świecie. Swoją popularność zawdzięcza połączeniu dynamiki squasha oraz tenisa! Sama rozgywka jest dość intuicyjna a szczegółowe zasady można łatwo przyswoić. Padla rozgywa się na boisku mierzącym 10 metrów szerokości oraz 20 metrów długości. Boisko do gry na środku przedzielone jest siatką – taką jak w tenisie. W padla mogą grać jednocześnie 2 pary graczy – podobnie jak w tenisie przy grze w debla. 

Z jakich materiałów wykonać kort do padla?

W przypadku inwestorów chcących wykonać boisko do padla, należy uwzględnić parę rodzajów materiałów, jakie mogą zostać wykorzystane. Kort zwyczajowo ma kolor niebieski z białym liniami, ale coraz częściej można spotkać inwestycje z kortami w kolorze zielonym czy rudym.

padla
padla tennis ball with black screen net background on hard blue tennis court – tennis game tournament competition concept

Niezależnie od zastosowanej technologii, wymagane będzie wykonanie profesjonalnej podbudowy dynamicznej (na kruszywach) lub betonowej. Podbudowa powinna uwzględniać odpowiednie spadki oraz przepuszczalność, tak, aby na boisku woda szybko znajdowała ujście.

Nawierzchnia sportowa

Następnie Inwestor ma możliwość wyboru odpowiedniej nawierzchni do gry. W tym przypadku możemy zaproponować jako rozwiązanie nadające się do padla:

  1. sztuczną trawę – sztuczna trawa jest dość często wykorzystywana na kortach do paddla, w szczególności w przypadku boisk na zewnątrz. Kort powinien uwzględniać gęstą trawę monofilową lub fibrylowaną o wysokości ok. 10 mm do 20 mm. Większość modeli do gry w paddla, to modele trawy zasypowej (oznacza to zasypanie piaskiem kwarcowym). Można rozważyć zastosowanie sztucznej trawy bezzasypowej, czyli takiej, która nie wymaga wykorzystania piasku. Na przygotowanej płycie kortu, wytycza się linie do gry, które są następnie wklejane na boisku.
  2. modularne płytki polipropylenowe – płytki modularne mogą być wykorzystywane na równej płycie betonowej lub np. na kostce brukowej. Płytki zapewniają łatwą możliwość montażu i demontażu (w razie potrzeby) kortu, a także zapewniają dobre odbicie piłki.
  3. inne nawierzchnie sportowe – jest możliwość wykorzystania innych nawierzchni, takich jak parkiety lub poliuretany bezspoinowe.

Ogrodzenie

Po wyborze nawierzchni sportowej, należy wybrać odpowiednie ogrodzenie. W tym przypadku, do gry w padla najczęsciej wykorzystuje się słupy stalowe lub aluminiowe, do których przymocowane są ściany ze szkła hartowanego (do wykorzystania jako pole końcowe) oraz siatki (jako pole boczne). Alternatywnie, zamiast szkła hartowanego, można rozważyć wykorzystanie materiałów z pleksi.

Opcjonalnie konstrukcja ścian do padla (klatek), może być wyposażona s dodatkowe ramiona z lampami LED. Takie rozwiązanie zapewni odpowiednie naświetlenie pola gry. Dzięki temu, z kortu można korzystać przez 24h na dobę.

Do padla wykorzystujemy podobne słupki z naciągiem, jak w przypadku słupków i siatki stosowanej w tenisie ziemnym.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane wykonaniem kortu do paddla! Nasza firma może kompleksowo wykonać pracę, a także dostarczyć materiały i doradzić przy inwestycji! 🙂

ul. Grójecka 43/1a, Warszawa
Pon-Piątek: 9:00-18:00
@2023 - Complex Inwestycje sp. z o.o. Projektujemy, budujemy, konserwujemy boiska, korty i place zabaw!