Nawierzchnie na boiska wielofunkcyjne

Boiska wielofunkcyjne to boiska, które mogą być wykorzystywane do uprawiania więcej niż jednej dyscypliny sportu. Najczęściej takie boiska łączą w sobie wpisane pola do gry w takie dyscypliny jak: piłka ręczna, koszykówka, tenis oraz siatkówka. Nawierzchnia na boisko wielofunkcyjne musi być bezpieczna oraz umożliwiać dobre odbicie piłki.

Boisko piłkarskie

W związku z takimi wymaganiami dla nawierzchni najczęściej wykorzystywane na boiskach wielofunkcyjnych są nawierzchnie poliuretanowe lub nawierzchnie ze sztucznej trawy.

Sztuczna trawa na boiskach wielofunkcyjnych jest zazwyczaj trawą krótką (ok. 15-20 mm), gęstą, wykonaną w technologii włókien monofilowych lub fibrylowanych. Trawa po położeniu jest zasypywana piaskiem, dzięki czemu włókna trawy są stabilizowane oraz zabezpieczane przed czynnikami pogodowymi. Nawierzchnia poliuretanowa jest łatwiejsza w konserwacji i zapewnia dobre odbicie piłki, jednak jest również bardziej niebezpieczna dla użytkowników w przypadku upadków. Poliuretan ze względu na swoje właściwości jest bardzo często wykorzystywany przy inwestycjach lekkoatletycznych (np. bieżnie).

Obie nawierzchnie są dobrym rozwiązaniem dla boisk zewnętrznych, a prawidłowo konserwowane mogą być eksploatowane przez długie lata.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy!

Zostaw Your email address will not be published. Required fields are marked *Your Name

34 Steuben St, Brooklyn, NY 11205
Mon - Sat: 7:00-18:00
Copyright © 2019 Designed by Ovatheme. All rights reserved.