Nawierzchnia sportowa

Zimą nawierzchnia sportowa również może być używana, a także można znaleźć dla niej zastosowanie w sportach zimowych. Jakie nawierzchnie można wykorzystywać zimą?

Nawierzchnia sportowa – sztuczna trawa

Przede wszystkim, sztuczna trawa może być wykorzystywana na boiskach piłkarskich. Otwarte boiska, umożliwiają przeprowadzanie treningów i gier nawet w temperaturach zimowych. Warto przy tym pamiętać, żeby nie eksploatować intensywnie takiego boiska przy dużych mrozach. Sztuczna trawa, z włóknami polietylenowymi oraz polipropylenowymi jest nawierzchnią sztuczną, która przy eksploatacji w dużym mrozie może ulec zniszczeniu. Poza otwartymi boiskami, sztuczną trawę można wykorzystywać również na boiskach zamkniętych, tj. przykrytych balonem lub położonych na halach sportowych.

Przy odpowiednim przygotowaniu, boisko ze sztucznej trawy wielofunkcyjnej, można zamienić zimą w lodowisko. Pozwala to na zrobienie na boisku boiska do hokeja lub po prostu toru łyżwiarskiego.

Nawierzchnia sportowa
Nawierzchnia sportowa – zdjęcie z bazy unsplash.com

Podobnie może być wykorzystywane boisko poliuretanowe, a także boisko z modułową nawierzchnią polipropylenową.

Maty przerostowe

Gumowe wycieraczki oraz maty przerostowe, latem wykorzystywane jako nawierzchnie sportowe na placach zabaw oraz siłowniach plenerowych i terenach zielonych. Zaletą mat jest ich możliwość zrośnięcia się z naturalną nawierzchnią. W ten sposób, nawierzchnia jest utwardzona, stabilna i bezpieczna, a sama mata spaja się z naturalną nawierzchnią.

Zimą również maty mogą być wykorzystywane do wielu zadań. Przede wszystkim, są wykorzystywane jako wejściowe wycieraczki oraz nakładki na śliskie elementy zewnętrznych nawierzchni (np. kamień lub stalowe schody). Dzięki materiałowi z którego są wykonane, tj. gumy, zapewniają dobrą powierzchnie antypoślizgową.

Poza tym, maty są powszechnie stosowane jako nawierzchnia wokół infrastruktury narciarskej. Teren wokół kolejki wjazdowej, przestrzeń przy kasach często wyłożonony jest tego typu nawierzchnią. Z jednej strony, wykorzystanie takiego materiału chroni sprzęt narciarzy. Z drugiej, maty w budynkach i przy wejściach, chronią schody, ściany oraz powierzchnie przed butami narciarskimi.

Maty są szybkie w montażu i mogą być łączone ze sobą za pomocą specjalnych „łączek”. Sprawia to również, że maty można, w razie potrzeby, z łatwością przenieść na inne miejsce i wykorzystać w miejscu, w którym są aktualnie najbardziej potrzebne.

Nasza firma współpracuje z renomowanymi producentami nawierzchni sportowych. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu szeroki wybór asortymentu, oraz móc zaproponować produkt odpowiadający Państwa oczekiwaniom.

Zapraszamy do kontaktu!

ul. Grójecka 43/1a, Warszawa
Pon-Piątek: 9:00-18:00
@2023 - Complex Inwestycje sp. z o.o. Projektujemy, budujemy, konserwujemy boiska, korty i place zabaw!