Nawierzchnia na place zabaw

Nawierzchnia bezpieczna jest niezbędnym elementem każdego placu zabaw. Place zabaw projektowane są najczęściej na podłożu piaskowym, poliuretanowym lub na sztucznej trawie. W momencie projektowania nawierzchni istotną rzeczą są informacje dotyczące urządzeń, które mają znaleźć się na placu zabaw. Każdy z nich jest różnej wysokości i stawia inne wymagania pod kątem upadkowości.

Nawierzchnia bezpieczna czyli HIC

Nawierzchnia na placu zabaw powinna spełniać wymagania upadkowości stawiane przez normę PN-EN 1177. Wymagania upadkowości stawiane przez normę PN-EN 1177 mogą się różnić w zależności od Krytycznej wysokości upadku (tzw. współczynnik HIC, ang Head Injury Criterion). Poziom współczynnika HIC oznacza różną wysokość przy której to wysokości nawierzchnia zapewnia zadowalający poziom amortyzacji uderzenia.

Nawierzchnia bezpieczna

W celu uzyskania danego parametru HIC, stosuje się odpowiednią grubość materiałów amortyzujących pozwalających na bezpieczny upadek. W przypadku poliuretanu oznacza to więcej warstw, które mają za zadanie tłumić upadek. Sztuczna trawa oferowana jest natomiast w systemach z matami absorbującymi. Grubość i ilość mat absorbujących wpływa na poziom współczynnika HIC.

Bez względu na wybór nawierzchni na placu zabaw, należy zwrócić uwagę na oferowane systemy oraz poziomy współczynnika HIC, jakie oferują i czy są zgodne z wymaganiami stawianymi przez projektanta/przez urządzenia na placu zabaw.

W naszej ofercie posiadamy nawierzchnie bezpieczne z poziomem HIC od 1,3 m, do 3,0 m.

Zapraszamy do kontaktu osoby prywatne oraz inwestorów publicznych zainteresowanych wykonaniem placów zabaw z nawierzchnią bezpieczną. Proponowane rozwiązania oparte są na produktach dostępnych ofercie producentów sztucznych traw, oraz producentów granulatów (nawierzchnia poliuretanowa).

Nasze realizacje – https://sportoweinwestycje.pl/realizacje/

Zdobądź wycenę! https://sportoweinwestycje.pl/kontakt/

34 Steuben St, Brooklyn, NY 11205
Mon - Sat: 7:00-18:00
Copyright © 2019 Designed by Ovatheme. All rights reserved.