Modułowe płytki polipropylenowe

Modułowe płytki polipropylenowe mogą stanowić alternatywę, dla nawierzchni ze sztucznej trawy lub poliuretanu. Czym właściwie są takie płytki? Jakie są korzyści takiej nawierzchni?

Modułowe płytki polipropylenowe

Nawierzchnia z płytek polipropylenowych stanowi nawierzchnie sportową ułożoną z plastikowych płytek, które zapewniają odpowiednie odprowadzenie wody. Płytki mogą być różnej wielkości (zwyczajowo płytka stanowi kwadrat o boku ok. 25 cm) oraz różnych kolorów. Ponadto, powierzchnia i wzór płytek może się różnić, w zależności od przewidzianego zastosowania. Moduły na boisko wielofunkcyjne będą miały inny wzór, niż te przewidziane na parkiet przygotowany do jazdy rolkami.

W przeciwieństwie do sztucznej trawy oraz nawierzchni poliuretanowej, nawierzchnia z modułowych płytek polipropylenowych wymaga przygotowania idealnie stabilnej nawierzchni, na której płytki zostaną ułożone. Bazą dla takiej nawierzchni może być betonowa płyta lub np. kostka brukowa.

Zalety płytek polipropylenowych

  • Nawierzchnia zapewnia odpowiednie odprowadzenie wody;
  • nawierzchnia zapewnia dobre odbicie piłki;
  • może być wykorzystywana jako nawierzchnia dla rolkarzy;
  • łatwy montaż i demontaż.

Wykorzystanie płytek polipropylenowych

Plastikowe płytki (wykonane z polipropylenu) można wykorzystać przy tworzeniu boisk wielofunkcyjnych lub kortów tenisowych. Dzięki zastosowaniu różnych kolorów oraz różnych powierzchni, można zaprojektować boisko lub kort odpowiadający indywidualnym potrzebom. Umożliwia to zaprojektowanie zorganizowanej nawierzchni, która jest utwardzona i stabilna. Taka nawierzchnia, odpowiednio zaprojektowana, może stanowić również płytę lodowiska, w przypadku nawierzchni zewnętrznych.

Dużą zaletą jest nawierzchni, jest mała ilość zabiegów konserwujących, potrzebnych do utrzymania nawierzchni w dobrym stanie.

Taka nawierzchnia może również zostać wykorzystana na wielu rodzajach eventów, które mają się odbyć wewnątrz lub na zewnątrz. Płytki mogą być wykorzystane jako mobilne boiska, ze względu na łatwość ich montażu i demontażu. We wszelkich wydarzeniach zewnętrznych nawierzchnia może również stanowić swego rodzaju scenę lub miejsce, które estetycznie ma się wyróżniać. Przykładowo, płytki są wykorzystywane w trakcie trwania wielu wesołych miasteczek (w tym na corocznym Hamburg DOM), gdzie różne stanowiska i maszyny są ustawione na takiej nawierzchni. Zapewnia to utrzymanie porządku (brak błota) oraz bezpieczeństwa, gdyż kratkowana nawierzchnia płytek trudniej ulega oblodzeniu niż kostka.

Polipropylenowa nawierzchnia może zostać również wykorzystana przy organizacji koncertów lub stoisk na wydarzeniach zewnętrznych.

Montaż i demontaż modułowych płytek

Montaż płytek polipropylenowych jest ich największą zaletą, odbywa się to na klipsy, które są na krawędzi każdej z płytek. Płytki wchodzą jedna w drugą i się zazębiają. Po ułożeniu całej powierzchni kortu tenisowego lub boiska wielofunkcyjnego, krawędzie można zabezpieczyć na krawędzi specjalnymi progami. Nawierzchnia najlepiej jest układana na prostej i stabilnej podbudowie (np. podbudowie statycznej z płyty betonowej) lub kostce brukowej. Zainstalowana w ten sposób nawierzchnia stanowi jedną zwartą płytę boiska.

Płytki mogą zostać również szybko zdemontowane. Sprawia to, że nawierzchnia może być bardzo mobilna. Demontaż odbywa się, poprzez specjalistyczne rozłączenie płytek. W ten sposób zdemontowane płytki mogą zostać ponownie użyte.

Nasza firma współpracuje z renomowanymi dostawcami nawierzchni sportowych. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu szeroki wybór asortymentu, oraz móc zaproponować produkt odpowiadający Państwa oczekiwaniom.

Zapraszamy do kontaktu!

ul. Grójecka 43/1a, Warszawa
Pon-Piątek: 9:00-18:00
@2023 - Complex Inwestycje sp. z o.o. Projektujemy, budujemy, konserwujemy boiska, korty i place zabaw!