Korty tenisowe ze sztucznej trawy oraz poliuretanu

Specjalizujemy się w projektowaniu i kompleksowej realizacji pod klucz obiektów sportowych, takich jak korty tenisowe ze sztucznej trawy oraz poliuretanu. Budowa oraz renowacja kortów tenisowych to nasza specjalność. Coraz większą popularnością cieszą się, prywatne, przydomowe korty tenisowe sztuczna trawa. Jest to świetne rozwiązanie by spędzać aktywnie czas dbając przy tym o nasze zdrowie i dłużej cieszyć się dobra kondycja fizyczną bez ‘wychodzenia z domu’.

Korty tenisowe ze sztucznej trawy i poliuretanu

Gra w tenis ziemny przez cały rok – TAK! Bardzo istotnym elementem kortu jest jego nawierzchnia. Bardzo popularną nawierzchnią cenioną przez wielu graczy i ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów jest nawierzchnia ze sztucznej trawy. Korty tenisowe ze sztucznej trawy lub poliuretanu pozwalają na eksploatację nawierzchni niezależnie od warunków atmosferycznych, bez czasochłonnych nakładów na konserwację. Korty tenisowe z takimi nawierzchniami to również minimalne koszty utrzymania. Dynamiczne podłoże oraz właściwy poślizg zapewniają komfort i bezpieczeństwo gry. Zminimalizowane ryzyko kontuzji oraz nadmiernego obciążenie stawów w porównaniu do nawierzchni twardych.

Certyfikowane nawierzchnie na korty tenisowe

Dostarczamy nawierzchnie zaprojektowane z myślą o grze w tenisa. Oferowane przez nas nawierzchnie, wiodących producentów posiadają certyfikacje międzynarodowej federacji tenisowej - ITF, co potwierdza wysoką jakość nawierzchni.

Oferujemy nawierzchnie o różnych szybkościach w standardzie ITF - zarówno korty wolniejsze dla amatorów, jak i korty szybkie dla profesjonalistów.

korty tenisowe sztuczna trawa
Wymiana sztucznej nawierzchni sportowej
Kort tenisowy

Sztuczna trawa

Najlepsza nawierzchnia na korty tenisowe

Korty tenisowe sztuczna trawa to możliwość regulowania poślizgu poprzez ilość wsypanego piasku. Należy wspomnieć, że korty tenisowe sztuczna trawa mają też najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości.

Korty tenisowe sztuczna trawa to nawierzchnia, która znakomicie nadaje się również do uprawiania innych dyscyplin sportowych, jak koszykówka, piłka siatkowa, badminton czy piłka nożna. Ciekawym rozwiązaniem na kortach przydomowych jest zastosowanie różnokolorowych linii do innych dyscyplin, np. niebieskich, ceglastych, żółtych czy białych.

Korty tenisowe sztuczna trawa wymagają minimalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Niemniej jednak, aby kort służył przez wiele lat i zapewniał komfort gry na wysokim poziomie, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • wchodzić tylko w czystym obuwiu (zaleca się zamontowanie przed korty tenisowe sztuczna trawa odpowiednich wycieraczek do obuwia),
  • kontrolować ilość zasypu piasku, a w razie jego braku dosypać odpowiednią ilość,
  • nie dopuszczać do poruszania się po nawierzchni pojazdów, z wyjątkiem specjalistycznych maszyn do pielęgnacji wyposażonych w odpowiednie ogumienie,
  • natychmiast usuwać zanieczyszczenia organiczne (m.in. liście, igliwie),
  • natychmiast usuwać naturalną trawę i chwasty, które wrosły w sztuczną trawę, aby nie dopuszczać do ich rozrostu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, poznaj nasze realizacje i firmy, z którymi współpracowaliśmy. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowniczą z wieloletnim doświadczeniem, jesteśmy do Państwa dyspozycji służąc specjalistyczną radą. 

Ul. Grójecka 43/1A,02-031 Warszawa
Pn - pt: 9:00-18:00
577600367
biuro@sportoweinwestycje.pl
@2023 - Complex Inwestycje sp. z o.o. Projektujemy, budujemy, konserwujemy boiska, korty i place zabaw!