infrastruktura sportowa w obiekcie hotelowym

Infrastruktura sportowa w obiektach hotelowych, takich jak hotele, ośrodki wypoczynkowe oraz pensjonaty może stanowić urozmaicenie oferty dla gości. Jakie są najpraktyczniejsze rozwiązania dla obiektów hotelowych? Pod tym kątem należy przeanalizować możliwości powierzchniowe hotelu oraz oczekiwania klientów. Istotna jest także posiadana przez inwestora infrastruktura.

Infrastruktura sportowa w obiektach hotelowych – Możliwości hotelu

Każdy obiekt dysponuje innymi możliwościami powierzchni, jaką może przeznaczyć na infrastrukturę sportową. Powierzchnia udostępniana gościom pod infrastrukturę sportową może się wahać od 150 do 8000 m2. Poniżej przedstawiamy możliwe rozwiązania pod kątem posiadanej wolnej powierzchni 🙂

  • od 50 do 200 m2 – jest możliwość stworzenia placu zabaw lub mini boiska dla dzieci, a także boisko do siatkonogi lub badmintona;
  • od 200 do 300 m2 – kort do paddta, boisko do siatkówki lub mini boisko wielofunkcyjne;
  • od 300 do 450 m2 – można przygotować boisko do koszykówki lub większe boisko wielofunkcyjne;
  • od 450 do 600 m2 – kort tenisowy;
  • od 600 do 1000 m2 – boisko do piłki ręcznej lub duże boisko wielofunkcyjne;
  • od 1860 m2 – boisko piłkarskie typu „Orlik”
  • powyżej 7000 m2 – pełnowymiarowe boisko piłkarskie

W zależności od posiadanej powierzchni, Inwestor może zdecydować jakie boisko stworzyć. W zależności od posiadanej infrastruktury, można rozważyć modernizacje istniejącego boiska, np. boiska asfaltowego.

Oczekiwania klientów

Obiekty hotelowe mogą być upatrywać korzyści z wybudowania infrastruktury sportowej w zależności od swojej bazy klientów.

W przypadku dużych obiektów skoncentrowanych na grupy, korzystne może się okazać wybudowanie dużego boiska piłkarskiego. W ten sposób obiekt może zachęcić kolonie szkolne lub szkółki piłkarskie. Najlepiej zorganizowanymi obiektami mogą się zainteresować liczne kluby piłkarskie amatorskie oraz profesjonalne.

Obiekty średniej wielkości nastawione na mniejsze grupy powinny rozważyć wybudowanie boisk wielofunkcyjnych lub kortów tenisowych. Dużą popularność zyskują również korty do paddla, które mogą być ciekawym uzupełnieniem.

Mniejsze obiekty nastawione na klientów indywidualnych mogą wzbogacić swoją ofertę budową placu zabaw lub małych boisk wielofunkcyjnych. Na takim terenie można również przygotować kort do paddla.

Nawierzchnia na obiektach sportowych

Nawierzchnia, która sprawdza się w obiektach hotelowych, powinna być w miarę możliwości nawierzchnią „bezobsługową”. W tym przypadku warto rozważyć sztuczną trawę, nawierzchnie poliuretanową lub nawierzchnie polipropylenową modułową.

Infrastruktura sportowa w obiektach hotelowych
Infrastruktura sportowa w obiektach hotelowych

Jeżeli interesuje Państwa wycena wykonania kompleksowego obiektu sportowego – zapraszamy do kontaktu. W ramach naszych prac wykonaliśmy nie raz obiekty, które zwiększały atrakcyjność obiektów hotelowych. W ramach naszych prac wykonaliśmy m.in. boisko wielofunkcyjne nad morzem w obiekcie w Krynicy Morskiej, a także w górach.

Zapraszamy do kontaktu!

ul. Grójecka 43/1a, Warszawa
Pon-Piątek: 9:00-18:00
@2023 - Complex Inwestycje sp. z o.o. Projektujemy, budujemy, konserwujemy boiska, korty i place zabaw!